Gra Miejska KLUCZ DO POZNANIA

termin: 26 września 2009
miejsce: Poznań
organizatorzy:
         
o grze:
W dniach 23-26 września 2009 roku odbyła się 17. edycja Gry Miejskiej, tym razem pod tajemniczą nazwą KLUCZ DO POZNANIA. Fabuła gry nawiązywała do historii ekscentrycznego kolekcjonera, który gdzieś w Poznaniu ukrył swój skarb. Zadaniem graczy było rozwikłanie tytułowego klucza i dotarcie do skrytki.
opinie uczestników:
  • Ciekawa fabuła - poszczególne punkty gry powiązane ze sobą - interesujące miejsca - gra pogłębia informacje na temat rodu Raczyńskich.

  • Bardzo dobry pomysł, pierwszy raz widziałam Złotą Kaplicę w K. P., nigdy się też nie przyglądałam pomnikom, fontannom, czy budynkowi Muzeum Narodowego.

  • Trzeba przyznać, że gra była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Najlepszy był napis z tyłu wieloryba. Nigdy o nim wcześniej nie słyszałem.

  • Wszystko bardzo pozytywnie, zwłaszcza możliwość gry w Katedrze, Muzeum Narodowym i innych miejscach – super.

  • Za każdym razem gra mnie zaskakuje i zachwyca nowymi niespodziankami ;-)

  • Jako, że mam dość kiepską orientację w Poznaniu dzięki tej grze i konieczności dotarcia do pewnych miejsc teraz mam mniejszy problem ze znalezieniem niektórych miejsc.

media

Posłuchajcie na jaki tajemny przekaz natrafili gracze w... audiotece Biblioteki Raczyńskich. Wystarczyło znać odpowiednią sygnaturę, no i oczywiście znaczenie poszczególnych słów-kluczy. Koniec końców skrytka tajemniczego kolekcjonera została odnaleziona.

Partnerzy: