wg daty alfabetycznie rosnąco malejąco

KRYPTONIM POSEN

Sierpień 1944. Z frontu powracają oddziały polskiego wojska po udanej inwazji Polski i III Rzeszy na Związek Sowiecki. Tymczasem w Poznaniu giną agenci polskiego wywiadu. Zaopatrzeni w notatki i materiały zostawione przez agentów, uczestnicy Gry Miejskiej ruszyli w teren by zbadać arkana sprawy KRYPTONIM POSEN.

MEBLOBEREK

Z okazji Józefinek - obchodów Święta Patrona miasta Swarzędz, połączonych z akcją charytatywną wspierającą chorych na czerniaka, odbyła się gra MEBLOBEREK. Mieszkańcy Swarzędza walczyli o cenne nagrody...można było wygrać m.in. meble.

EUREKA

Podczas powojennej rozbiórki zrujnowanych kamienic na Starym Rynku, dorastający Urbek Grajewski znalazł zalakowaną butelkę zawierającą traktat „Novum Lumen Chymicum – De Lapide Philosophorum”. Ukrywa go na wiele lat. W końcu znika, pozostawiając wolę powierzenia traktatu osobom o duszy odkrywcy i naukowca.

ARENA DESIGN

Tym razem gracze poszukiwali dzieł odbiegających od kanonów czasów, w których powstawały. Napotkali przykłady designerskich elementów małej i wielkiej architektury. Gra toczyła się także w miejskich wnętrzach, bo dziś właśnie we wnętrzach miejskich galerii, kawiarni i centrów handlowych króluje odważny i niezwykły design!

GRA KULTURALNA

Pewnien poznański kolekcjoner dzieł sztuki, Ludomir Urbański zniknął pozostawiając tylko list, w którym zachęcił do poszukiwań cennego depozytu. Skrytkę odnaleźć mogli tylko amatorzy kultury. Odwiedzając kolejne wystawy i teatry, wertując ambitne dzieła i badając zabytki gracze zdobyli kod otwierający tajemniczą skrytkę.

II PIŁKARSKA GRA MIEJSKA

Pod koniec sierpnia po raz drugi zorganizowaliśmy piłkarską grę miejską zamieniając miasto w jedno ogromne boisko piłkarskie. Na tymże boisku drużyny zdobywały punkty a najlepsze zespoły awansowały do finału, w którym stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo.

VIVAT ACADEMIA

"My, Zygmunt III, z Bożej Łaski Król Polski (...) Kolegium Poznańskie Towarzystwa Jezusowego do godności Akademii i Uniwersytetu podnosimy" (…) - tymi słowami, 400 lat temu zapoczątkowano akademicką historię Poznania. Cztery wieki później stworzyliśmy wyjątkową uczelnię w Grze Miejskiej SZTUKA POZNANIA.

URATUJ IMIENINY ULICY

Jak co roku Poznań szykuje się do wyjątkowych imienin – ulicy Św. Marcin. Jednak przygotowania zakłóca wieść, że honorowy gość, Św. Marcin przepadł bez wieści i może nie dotrzeć na święto! Na ratunek wyruszyły zespoły dzielnych graczy.

RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA

13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Zamilkły telefony, zakazano wyjazdów, znikali ludzie... Blokada informacyjna nie pozwoliła na powiadomienie o sytuacji w PRL państw zachodnich. Na pomoc Poznaniowi ruszyły zespoły gry. Ich zadaniem było przekazanie RAPORTU Z OBLĘŻONEGO MIASTA na zachód.

CZAS PATRIOTÓW KTO ZERWIE FLAGĘ CESARSTWA

Podczas Powstania Wielkopolskiego nieznany żołnierz zdjął wiszącą na poznańskim ratuszu czarno-biało-czerwoną flagę Cesarstwa Niemieckiego, oddarł czarny płat i powiesił z powrotem biało-czerwoną część, symbolicznie przypieczętowując przejęcie panowania nad miastem przez Polaków. Gra Miejska nawiązuje do tego wydarzenia.
Za nami już ponad czterdzieści dużych gier w różnych miejscach Polski i wiele mniejszych realizacji. W przygotowaniu są kolejne.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem Gier Miejskich realizowanych w Poznaniu od 2006 roku.

Owocnego czytania i oglądania.
zespół gramiejska.pl

WIDOK MAPY


WYBIERZ
wszystkie
KATEGORIE
wszystkie
LOKALIZACJA
wszystkie
kujawsko-pomorskie
małopolskie
mazowieckie
podlaskie
pomorskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
zagranica
WYBIERZ ROK
wszystkie
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
WYBIERZ OKRES

od
do


Partnerzy: