wg daty alfabetycznie rosnąco malejąco

O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ

Od uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja minęły 224 lata. Z tej okazji odbyła się gra miejska "O naprawie Rzeczpospolitej". Gracze podjęli wyzwanie i odkryli co łączy postacie związane z dawnym kolegium jezuickim w Poznaniu z ideą Konstytucji 3. Maja. A klucz do naprawy Rzeczpospolitej okazał się kluczem do odnalezienia skarbu...

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dokonali ostatnio przełomowego odkrycia – za pomocą odpowiednio skonstruowanej maszyny można spowodować zakrzywienie czasoprzestrzeni i podróżować w czasie!

SIEDMIOBÓJ MIEJSKI

W Parku Kasprowicza oraz przestrzeniach miejskich Łazarza, 4.07.2015r odbyła się gra uliczna „SIEDMIOBÓJ MIEJSKI”. Choć organizatorzy w szczególności zapraszali młodzież i rodziny,to każdy kto pragnął aktywnie spędzić tę sobotę mógł wziąć udział w grze, mierząc się z siedmioma zadaniami sportowymi i siedmioma zadaniami miejskimi związanymi z Łazarzem... A zwycięzcy mogli zwiedzić zakamarki hali widowiskowej Arena wraz z tajemniczym tunelem znajdującym się pod nią.

WIELKI TURNIEJ

Co by było, gdyby nasza gra miała mieć miejsce 500, 700, a nawet 1000 lat temu? Na uczestników czekał szereg wyzwań, których podejmowali się średniowieczni mieszkańcy Poznania. Wszystko to w przesiąkniętych historią miejscach takich jak Ostrów Tumski, Śródka, czy Chwaliszewo. Aby wziąć udział w Turnieju - nie trzeba było być ani wybitnym znawcą historii, ani sportowcem w mistrzowskiej formie. Trzeba było tylko chcieć się dobrze bawić w gronie znajomych!

KINO W KONINIE KONIN W KINIE

Science Fiction to termin nieustannie obecny w świadomości współczesnych ludzi. Skoro Science Fiction może być niemal realną rzeczywistością to czemu nie pobawić się w jej odmianę – np. Kultur Fiction. Takie założenie stoi u źródła fabuły gry miejskiej pt.: Kino w Koninie – Konin w Kinie. W miejscu wehikułu czasu przywołujemy urządzenie do zakrzywiania pola „filmoprzestrzennego” i oto w Koninie mieszają się plany różnych filmów i pojawiają się osoby związane z filmem.
Za nami już ponad czterdzieści dużych gier w różnych miejscach Polski i wiele mniejszych realizacji. W przygotowaniu są kolejne.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem Gier Miejskich realizowanych w Poznaniu od 2006 roku.

Owocnego czytania i oglądania.
zespół gramiejska.pl

WIDOK MAPY


WYBIERZ
wszystkie
KATEGORIE
wszystkie
LOKALIZACJA
wszystkie
kujawsko-pomorskie
małopolskie
mazowieckie
podlaskie
pomorskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
zagranica
WYBIERZ ROK
wszystkie
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
WYBIERZ OKRES

od
do


Partnerzy: