wg daty alfabetycznie rosnąco malejąco

ŁAMACZE SZYFRÓW

Kolejna przygoda z kryptologią jak zwykle dostarczyła sporo emocji i pozwoliła choć w małym ułamku odczuć na własnej skórze jak niebanalnym było osiągnięcie poznańskich łamaczy szyfrów - pogromców ENIGMY.

III PIŁKARSKA GRA MIEJSKA

Na początku czerwca, a więc dosłownie na kilka dni przed EURO, po raz kolejny zamieniliśmy miasto w jedno ogromne boisko piłkarskie. Na tymże boisku gracze rywalizowali o punkty, a najlepsze zespoły awansowały do finału w którym bezpośrednio walczyły o zwycięstwo.

SKARBY MAŁOPOLSKI - GORLICE

W lipcu 2012 r odbyła się druga już gra miejska w Gorlicach. Było dynamicznie i tajemniczo... Gracze walczyli o znalezienie skarbu założyciela miasta Deresława I Karwacjana.

TAJEMNICA KAMIENNYCH KRĘGÓW

Okolice Sulęczyna słyną z pradawnych kręgów kamiennych - niezwykłych świadków przeszłości. Wieść niesie, że niedawno podczas rozbiórki zrujnowanego budynku odkryto zamurowaną niszę, a w niej zalakowaną butelkę z kartkami zapisanymi najprawdopodobniej w dialekcie kaszubskim.

KWIAT NOCY LETNIEJ

Uczestnicy gry KWIAT NOCY LETNIEJ musieli zmierzyć się z odnalezieniem legendarnego kwiatu paproci oraz prawdziwego skarbu. Na swej drodze spotykali baśniowe postacie, pojawiające się w rewitalizowanym parku Dolina Miłości. Rozwiązując ciekawe zagadki, mogli podziwiać wspaniałą przyrodę, a także poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca. A wszystko to miało miejsce już po zachodzie słońca...

GDZIE JEST MUZA

Na kilka tygodni przed grą, w niewyjaśnionych okolicznościach, znika muza konińskich artystów. Ci, po kilkudniowych samodzielnych poszukiwaniach napisali list do Ludomira Urbańskiego - znanego w okolicy detektywa. Urbański czuł wagę problemu. Jeśli Muza się nie odnajdzie życie kulturalne Konina całkowicie zamrze. Wiedział też, że na pewno nie poradzi sobie sam z tą sprawą. O pomoc musi prosić społeczność miasta. Wypadki zaczęły nabierać tempa...

EKONOMICZNA GRA ULICZNA

W czasie Ekonomicznej Gry Ulicznej uczniowie poznańskich szkół ponadgimnazjalnych popisywali się wiedzą na temat ekonomii. Musieli także wykazać się dobrą znajomością miasta i umiejętnością współpracy w grupie.

FESTIWAL LETS PLAY

Międzynarodowy Festiwal Gier "Let’s play Poznań" to pilotażowa edycja Festiwalu, który ma stać się wielkim świętem miłośników gier miejskich.

PIERWSZE ISKRY

Wybucha powstanie! Rzesze młodych poznaniaków ruszają do akcji. Walki obejmują miasto. Jednostki niemieckiej armii tracą zdolność bojową. Entuzjazm wśród poznaniaków rośnie, jednak cały czas tli się pewne zagrożenie...
Za nami już ponad czterdzieści dużych gier w różnych miejscach Polski i wiele mniejszych realizacji. W przygotowaniu są kolejne.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem Gier Miejskich realizowanych w Poznaniu od 2006 roku.

Owocnego czytania i oglądania.
zespół gramiejska.pl

WIDOK MAPY


WYBIERZ
wszystkie
KATEGORIE
wszystkie
LOKALIZACJA
wszystkie
kujawsko-pomorskie
małopolskie
mazowieckie
podlaskie
pomorskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
zagranica
WYBIERZ ROK
wszystkie
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
WYBIERZ OKRES

od
do


Partnerzy: