wg daty alfabetycznie rosnąco malejąco

MISJA DWORZEC

29 marca w Krakowie odbyła się gra miejska zorganizowana z okazji otwarcia nowego dworca kolejowego. Uczestnicy gry ruszyli na pomoc przybyszowi z przyszłości, który w niewyjaśnionych okolicznościach pojawił się na nowym, podziemnym dworcu kolejowym Kraków Główny. Został on uwięziony w pułapce czasoprzestrzeni. Misją więc graczy było uratowanie przybysza oraz całej przyszłości, w której wiele linii kolejowych zostało zlikwidowanych i zastąpionych autostradami, wiecznie zakorkowanymi i nie spełniającymi swej funkcji, które stawały się coraz większym problemem.

WALCZ O ZŁOTO

To już druga rowerowa gra miejska, która odbyła się w Poznaniu. Tytułowa walka o złoto była obecna w grze na kilka sposobów.. Zwyciężyła ta drużyna, która najlepiej poradziła sobie ze zdobywaniem złota. Kruszcu w sobotę było w Poznaniu całkiem sporo...

ARENA 40

30 sierpnia 2014r. w Parku Kasprowicza odbyła się gra miejska „ARENA 40”. Gra związana była z obchodami 40-lecia poznańskiej Areny. Uczestnicy stanęli przed zadaniem zebrania kompletu kart sportowców, czyli wizerunków sportowców związanych z Poznaniem, którzy w minionych latach osiągnęli sukces w swojej dyscyplinie. Na poszczególnych punktach gracze mogli m. in. sprawdzić się w tenisie, zagrać w hokeja, czy nawet spróbować swoich sił w szermierce.

DZIEŃ Z ENIGMĄ

Na rok 2014 przypadał szereg rocznic związanych ze złamaniem przez poznaniaków kodu ENIGMY - niemieckiej maszyny szyfrującej. 85 lat temu w Poznaniu rozpoczął się kurs kryptologii. 10 lat później przekazaliśmy tajemnicę aliantom. Złamanie kodu ENIGMY to ważna część wkładu Polaków w zwycięstwo aliantów w czasie II wojny światowej. Aby przypomnieć o tych faktach 6 września odbył się w Poznaniu Dzień z Enigmą,

ALARM!

Jest LISTOPAD 1918 roku. Państwa zaborcze są wyczerpane wojną... Do Warszawy przyjeżdża Piłsudski. Nadchodzi CZAS DZIAŁANIA! Najpierw jednak należy odszukać wszystkich konspirantów działających w tajnych stowarzyszeniach aby przekazać im tę radosną nowinę i ogłosić ALARM!

GDZIE JEST GWIAZDOR

Na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia wielkopolski Gwiazdor – ten sam, który wręcza wigilijne prezenty poznańskim maluchom zaginął bez wieści... Sytuacja była dramatyczna. Nie można przecież było zawieść małych uczestników tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia... Równolegle z grą odbyły się Warsztaty nie tylko dla dzieci pt. NIE TYLKO ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Uczestnicy zajęli się m.in. wyrobem ozdób i pierników, konstruowaniem szopek oraz wzięli udział w ludowym kolędowaniu.
Za nami już ponad czterdzieści dużych gier w różnych miejscach Polski i wiele mniejszych realizacji. W przygotowaniu są kolejne.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem Gier Miejskich realizowanych w Poznaniu od 2006 roku.

Owocnego czytania i oglądania.
zespół gramiejska.pl

WIDOK MAPY


WYBIERZ
wszystkie
KATEGORIE
wszystkie
LOKALIZACJA
wszystkie
kujawsko-pomorskie
małopolskie
mazowieckie
podlaskie
pomorskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
zagranica
WYBIERZ ROK
wszystkie
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
WYBIERZ OKRES

od
do


Partnerzy: