POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

o grze:
27 grudnia 2006 roku minęła 88. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji odbyła się pierwsza na dużą skalę, skierowana do wszystkich chętnych gra miejska. Pionierski w skali Poznania pomysł okazał się sukcesem. Ponad stu uczestników zmierzyło się na ulicach miasta z trzema etapami gry.
termin: 27-12-2006
miejsce: Poznań
organizatorzy:opinie uczestników:
  • Uczestnicy gry, tak jak powstańcy najpierw przygotowywali się do powstania. Pierwszy etap – WARTA - nawiązywał do okresu 1912 – 1918, w którym na terenie Wielkopolski rozwinęła się konspiracja przedpowstaniowa.

  • Kolejny etap - WRZENIE był nawiązaniem do gorącego okresu tuż przed wybuchem powstania i pierwszych incydentów z udziałem przyszłych powstańców, takich jak: zamach na ratusz czy próba zajęcia fortu IX w Poznaniu.

  • Po krótkiej przerwie na gorącą herbatę nastąpiła ostatnia odsłona gry – WYBUCH, czyli nawiązanie do rozpoczęcia powstania i pierwszych sukcesów powstańczych.

  • Około 17.00 wszystkie grupy zebrały się pod ratuszem, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Zwycięzki zespół oprócz nagród rzeczowych otrzymał możliwość wejścia na wieżę poznańskiego ratusza.

media

media

Reportaż nadany przez Telewizję Polską, oddział w Poznaniu.

Posłuchaj komunikatu radiowego nadanego przez Radio Afera:

Posłuchaj reportażu nadanego przez Radio Merkury:

Przeczytaj zapowiedź w Gazecie Wyborczej.

 

ORGANIZOWALIŚMY TAKŻE M.IN.:


CZAS PATRIOTÓW KTO ZERWIE FLAGĘ CESARSTWA

CZAS PATRIOTÓW

ARESZTUJ GENERAŁA

 

 

 

Partnerzy: