CZAS PATRIOTÓW KTO ZERWIE FLAGĘ CESARSTWA

o grze:
Podczas Powstania Wielkopolskiego nieznany żołnierz zdjął wiszącą na poznańskim ratuszu czarno-biało-czerwoną flagę Cesarstwa Niemieckiego, oddarł czarny płat i powiesił z powrotem biało-czerwoną część, symbolicznie przypieczętowując przejęcie panowania nad miastem przez Polaków. Gra Miejska nawiązuje do tego wydarzenia.
termin: 27-12-2011
miejsce: Poznań
organizatorzy:opinie uczestników:
  • Bardzo nowatorski, świeży pomysł, bardzo fajna wędrówka po Poznaniu. Myślę, że częściej powinien taki być.

  • Połączenie figur, pól na mapie i smsów, było strzałem w dziesiątkę! Zadania było trzeba wykonywać w określonej kolejności, przez co było większe napięcie.

  • Ciekawa forma, dużo ciekawsza od zwykłego odpowiadania na pytania. Dobrym pomysłem jest możliwość przejścia wszystkich etapów jednego dnia.

  • Etap uliczny tej Gry oceniam jako jeden z ciekawszych, chociaż dość pechowym miejscem były schody związane z bastionem Grolman.

  • Łącznik był tylko jeden, ale spisał się bardzo dobrze - potrafił zażartować, zagadać, a jednocześnie szybko przekazać kolejną wskazówkę:)

media

Tego samego dnia w "Teleskopie" nadano relację z obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Wśród rożnych materiałów znalazły się również ujęcia nakręcone podczas trwania Gry Miejskiej.

 

ORGANIZOWALIŚMY TAKŻE M.IN.:


CZAS PATRIOTÓW

O NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ

POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

 

 

 

Partnerzy: