OPERACJA ENIGMA

o grze:
W 1929 roku trzech studentów matematyki rozpoczęło swoją przygodę z kryptologią, której owocem było złamanie tajemnicy słynnej Enigmy – niemieckiej maszyny szyfrującej. Jednym z tych studentów był urodzony w Bydgoszczy Marian Rejewski. W tym roku przypada 110 rocznica urodzin tego wybitnego kryptologa. Z tej okazji w mieście, z którego pochodził zorganizowana została gra miejska OPERACJA ENIGMA.
termin: 12-09-2015
miejsce: BYDGOSZCZ
organizatorzy:opinie uczestników:
  • Jak dla mnie jest to świetny pomysł! Sama nie jestem fanką historii i ciężko zmusić mnie do nauki czegokolwiek na ten temat. Podczas tej gry sama, z własnej inicjatywy chciałam dowiedzieć się jeszcze więcej...

  • ...przestudiowałam nawet specjalnie przed etapem terenowym mechanizm działania enigmy oraz wszystkie materiały związane z Marianem Rejewskim.

  • Animatorzy byli naprawdę świetnie przebrani. Większość z nich zachowywała się dokładnie tak, jak oczekiwałabym tego od tajnych agentów (używali języka ojczystego danego agenta, nie reagowali na pytania, które nie były związane z hasłami i odzewami).

  • Podobały mi się stroje, rekwizyty animatorów. Animatorzy dobrze wcielali się w swoje role. Najciekawszy był Pan z szachami:)

  • Było rewelacyjnie, każda kolejna gra w Bydgoszczy jest coraz lepsza, a ta przerosła oczekiwania.

 

ORGANIZOWALIŚMY TAKŻE M.IN.:


ENIGMA

ŁAMACZE SZYFRÓW

DZIEŃ Z ENIGMĄ

 

 

 

Partnerzy: