CZYM JEST GRA?

GRA MIEJSKA to nowy, niepowtarzalny sposób rozrywki. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują ze sobą, starając się wykonać postawione przed nimi zadania. Liczą się: kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sptytu.

Niniejsza gra jest spracyficzną wersją gry miejskiej - zakłada samodzielną rozrywkę z myśl zasady "zwiedzaj grając - graj zwiedzając". Uczestnicy otrzymują kartę startową i ruszają w teren, by samdzielnie rozwikłać przewdstawione zagadki. Gracz sam narzuca tempo. Wszystko po to by zobaczyć przestrzeń miasta z innej perspektywy.

JAK ZACZĄĆ?

Możesz oglądnąć krótki komiks opisujący początek śledztwa. Znajdziesz w nim wszystkie szczegóły niezbędne do rozwiązania zagadki, m.in.:
- dossier podejrzanych,
- fotografie wykonane przez naukowców podczas wyprawy poza czas,
- zeznania świadków.
Podążaj za historią opisaną w komiksie, by skonfrontować zeznania podejrzanych z przestrzenią ich wyprawy. Pomóż kapitanowi Wojciechowskiemu wskazać winnego!

FABUŁA GRY

Przed Tobą arcyważna misja, której wynik może zadecydować o losach świata! Czterej naukowcy z Instytutu Badań nad Czasoprzestrzenią im. Alberta Einsteina w Poznaniu opracowali metodę przechodzenia do przestrzeni "poza czasem". W ramach eksperymentu udali się w pierwszą wędrówkę, a jako jej miejsce wybrali Poznań. Niestety już pierwsza wyprawa poza czas przyniosła niespodziewane rezultaty. W czasie badań ktoś ukradł diadem Cesarza Ottona III przed symboliczną koronacją Bolesława Chrobrego. Konsekwencji łatwo się domyśleć. Jeśli Chrobry nie zostanie królem cała znana historia może potoczyć się inaczej! Cała nadzieja w detektywach, którzy zebrawszy niezbędne informacje ruszą śladem naukowców i uratują świat! Może to właśnie Tobie uda się odzyskać cesarski diadem?!

JAK GRAĆ?

Przeczytaj uważnie materiały dowodowe. Udaj się w miejsca, które odwiedzili badacze. Zweryfikuj prawdziwość ich zeznań. Pewny swych podejrzeń spróbuj wskazać winnego. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących sprawy i wskaż sprawcę. Jeśli Twoja odpowiedź będzie poprawna zostaniesz dopisany do listy zwycięzców.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013