Gra Miejska

MIASTO W MIEŚCIE

 Start na Chwaliszewie,

w sobotę 30 sierpnia o godz. 10.00

REJESTRACJA ZESPOŁÓW

Regulamin gry


Organizatorzy:

Stowarzyszenie CHWALISZEWO,

Stowarzyszenia VIATOR,

Zespół gramiejska.pl

Na miłośników poznańskich gier miejskich czeka kolejna gratka – Gra Miejska MIASTO W MIEŚCIE, nawiązująca do 570 rocznicy nadania praw miejskich Chwaliszewu.

Tym razem uczestnicy gry przeniosą się w czasie do okresu, gdy uliczki Chwaliszewa tętniły życiem miejscowych rzemieślników, duchownych, szynkarzy i... kupców.

To właśnie TAJEMNICZY KUPIEC będzie głównym bohaterem zabawy. Nie wiadomo skąd przybył, może z prawosławnej Grecji a może wraz z innymi zamożnymi handlarzami, aż z nadmorskiej Wenecji?

W kramie jego znaleźć można niezwykłe cudeńka, od drewnianych, pięknie malowanych ptaszków, przez garnki gliniane barwnie szkliwione po egzotyczne przyprawy, jakich niejedna gospodyni zdążyła kupcowi pozazdrościć.

Wieść niesie, że wśród wielu wykwintnych towarów, posiada w swym dobytku także pewne cenne zwoje. Wielu o nich słyszało, choć nie wielu widziało, bowiem wartość ich ponoć ogromna i kupiec niechętnie je okazuje obcym. Podobno ten, kto jeden z nich nabędzie, drogę do tajemnicy wielkiej sobie otworzy...

Aby zdobyć wspomniane zwoje, trzeba na nie zarobić i to wcale nie mało! Na szczęście chwaliszewscy rzemieślnicy chętnie przyjmą czeladników, nie jeden ze śmiałków znajdzie zajęcie przy połowie ryb, a co sprytniejsi mogą spróbować swych sił w handlu a nawet w hazardzie...

W sobotę, 30 sierpnia zapraszamy do średniowiecznego Chwaliszewa wszystkich miłośników historii, ekonomii a przede wszystkim dobrej zabawy!

CZYM JEST GRA MIEJSKA?

To wyjątkowy sposób na połączenie zabawy z poznawaniem miasta. Kilkuosobowe zespoły graczy ruszają do gry w przestrzeni miejskiej by jak najlepiej wykonać postawione zadania. Gry zyskują sobie coraz więcej zwolenników na całym świecie - także w Poznaniu, gdzie rozgrywane są już od 2006 roku.

Zaciekawionych zapraszamy do działu poprzednie edycje, gdzie można zapoznać się z grami, które tworzyliśmy.

DLA KOGO?

Gra przeznaczona jest dla wszystkich chętnych. Jedyny warunek jaki musi spełnić zespół, to obecność w nim co najmniej jednej osoby pełnoletniej lub posiadanie zgody na udział w Grze od rodziców lub opiekunów.

JAK WEJŚĆ DO GRY?
Wystarczy zarejestrować 3-5 osobowy zespół na stronie za pomocą formularza on-line. Po prawidłowej rejestracji uczestnicy otrzymują informację o miejscu startu gry.


DO ZOBACZENIA NA GRZE
zespół gramiejska.pl

 

REJESTRACJA ZESPOŁÓW | REGULAMIN GRY

Gra Miejska MIASTO W MIEŚCIE jest dofinansowana ze środków Miasta Poznania.


O PROJEKCIE

GDY CHCESZ GRAĆ

JAK ZROBIĆ GRĘ?

GRA MIEJSKA - forma rozrywki, w której istotnym elementem jest przestrzeń miejsca z jej wieloma kontekstami. Łączy w sobie cechy podchodów, flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych czy RPG.

gramiejska.pl - zespół zajmujący się tworzeniem gier miejskich.

W ciągu 5 lat zrealizowaliśmy ponad 50 dużych, otwartych gier i innych imprez dla 10 000 uczestników.

Jako gracz:

Zarejestruj się na stronie – będziesz dostawać informacje o najbliższych grach i innych wydarzeniach związanych z działalnością zespołu gramiejska.pl

Jako animator, tester gier, itp.:

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy przy organizacji gier. Zainteresowanych prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy.

Jeśli:

  • chcesz byśmy zagrali w Twoim mieście?
  • chciałbyś zrobić grę, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?
  • masz propozycję tematu gry?
  • chcesz z nami współpracować przy realizacji gry?
  • chciałbyś zaprosić grę "na swoje podwórko"?
  • chciałbyś ufundować nagrody?

Skontaktuj się z nami!