CZYM JEST GRA?

Niniejsza gra jest specyficznym rodzajem gry miejskiej - zakłada samodzielną rozgrywkę w myśl zasady "zwiedzaj grając, graj zwiedzając". Uczestnicy (pojedyncze osoby lub zespoły) otrzymują kartę startową i ruszają w teren, by rozwikłać postawione przed nimi zagadki.

Gry do samodzielnej zabawy przygotowane są z myślą o turystach, także tych poznających własne miasto. W odróżnieniu od wycieczek z przewodnikiem zakładają samodzielną inicjatywę uczestnika w docieraniu do kolejnych miejsc. Wprowadzenie fabularne lub tematyczne pozwala na zbudowanie klimatu obecnego w tradycyjnych grach miejskich.

WPROWADZENIE

Poznańska wyspa katedralna od ponad tysiąca lat jest miejscem rozwoju Polski. To tu swój gród założył pierwszy polski władca - Mieszko I. Także tutaj miał swoją siedzibę pierwszy polski biskup - Jordan. W XVI wieku biskup poznański Jan Lubrański założył tu szkołę, która z racji wysokiego poziomu kształcenia nazywana była Akademią. W czasach zaboru pruskiego na wyspie katedralnej zbudowano elementy tweirdzy, n.in. fort Radziwił i śluzę katedralną, których ślady zachowały się do dziś. Kilka lat temu poznański Ostrów Tumski stał się przestrzenią pierwszej gry do samodzielnej zabawy. Opowiada ona o Ostrowie Tumskim i jego okolicach przez pryzmat pewnego... testamentu.

JAK GRAĆ?

Zapiski testatora prowadzą przez zakamarki wyspy tumskiej do wiadomości, którą tenże chciał przekazać kolejnym pokoleniom, jako coś niesłychanie dla niego ważnego.

Zapoznaj się z fragmentami testamentu i ruszaj w przestrzeń wyspy tumskiej. Szukaj miejsc zaznaczonych na mapie i kojarz je ze wskazówkami testatora.

Gdy poznasz już treść tej wiadomości, możesz wpisać ją w specjalnym formularzu, a znajdziesz się na liście zwycięzców gry! POWODZENIA!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013