rejestruj zespół

REGULAMIN

FABUŁA

Na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia wielkopolski Gwiazdor – ten sam, który wręcza wigilijne prezenty poznańskim maluchom ginie bez wieści.

Sytuacja jest dramatyczna. Nie można przecież zawieźć najmłodszych uczestników tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. TRZEBA DZIAŁAĆ, A CZASU JEST MAŁO!


Na szczęscie grupa podejrzanych została zawężona do kilku postaci (tych tylko, które nie mają alibi). Dokonano wstępnej analizy życia Gwiazdora i wyciągnięto pewne wnioski. Poniżej przedstawiamy wstępne informacje:


Gwiazdor zaczął gościć w poznańskich domach ponad sto lat temu, gdy w Wielkopolsce panowali Prusacy. Odwiedzał poznaniaków w wigilię Bożego Narodzenia i pierwotnie towarzyszyli mu kolędnicy. Po odpytaniu dzieci ze znajomości pacierza, kolęd czy wierszyków wręczał prezenty lub bił rózgą. Z pewnych źródeł wiadomo, że prędzej zużywał się jego worek na prezenty niż rózga.
Z biegiem czasu jednak, niewiedzieć czemu, mieszkańcy Poznania pod wpływem ogólnopolskich mediów zaczęli mylić go z postacią św. Mikołaja, który wszak odwiedza poznańskie dzieci w nocy 6 grudnia. Doszło do tego, że niektóre dzieci nie wiedziały już który z miłych gości przychodzi kiedy, który dwa razy, a który wcale! A to był dopiero początek ogromnego nieporozumienia!


Wydarzenia dziejowe sprawiły, że do Poznania zawitał przedziwny przybysz zza oceanu zwany St. Clausem. Ubrany z obca, pulchny i nieco przypominający wyrośniętego skrzata, zaprzyjaźnił się z miejskimi kupcami i handlarzami, którzy skwapliwie przyjęli go pod swój dach, a przede wszystkim z przedstawicielami mediów, którzy niezbyt świadomi swojej tożsamości nie widzieli większej różnicy w trzech zasadniczo różnych postaciach.


Tu dochodzimy do momentu w którym wielkopolski Gwiazdor zaginął. Czy miało to związek z rozpanoszeniem się St. Clausa? Czy może powód był zupełnie inny? TRZEBA TO SPRAWDZIĆ I URATOWAĆ POZNAŃSKI CHARAKTER ŚWIĄT!


Polacy nie gęsi i swój język mają, zaś Poznaniacy swoje tradycje i ich bohaterów! Skoro Gwiazdor zaginął, trzeba go odnaleźć! DO DZIEŁA!

Gra

Poszukiwania Gwiazdora odbędą się w sobotę, 6 grudnia w godz. 13:00 - ok. 16:30.
Zabawa będzie składała się z 3 części - wstępu, etapu właściwego i finału. Ok. 16:30 będzie miało miejsce podsumowanie gry.

 

Jak wejść do gry?

  • Zbierz 3-5 osobowy zespół (1 osoba musi być pełnoletnia)
  • Zarejestruj go w formularzu zgłoszeniowym
  • Pamiętaj o podaniu numeru kontaktowego i e-maila
  • Odbierz e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia
  • W piątek otrzymasz szczegółową informację o miejscu startu gry

Nagrody

Na zwycięzców Gry czeka tradycyjnie zwiedzanie niedostępnego na co dzień miejsca w Poznaniu. Organizatorzy przygotowali także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrody wręczy oczywiście Gwiazdor po społu ze św. Mikołajem;)

Organizatorzy

Grę współorganizują Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR oraz zespół gramiejska.pl. Gra jest dofinansowana przez Miasto Poznań.

 

 

 


 

CO TO SĄ GRY MIEJSKIE?

GRY MIEJSKIE to nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych.
 
Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie.
 
Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu.
 
Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi integralny element rozgrywki.
 
W Poznaniu gry miejskie są organizowane z powodzeniem od 2006 roku. Przeczytaj opisy poprzednich edycji

GRA Z PERSPEKTYWY GRACZA:

Opinia z ankiety po jednej z gier, aby przeczytać inne odśwież stronę.

 

WEJDŹ DO GRY!

  1. zbierz zespół od trzech do pięciu osób (przy czym przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia)
  2. zarejestruj ją przez formularz on-line
  3. po rejestracji otrzymasz szczegółowe informacje co dalej
  4. 6 grudnia wejdź do Gry!
Może to właśnie Twój  zespół jako pierwszy złamie kod?