FABUŁA GRY

Terminy :

REJESTRACJA: już teraz

ETAP SIECIOWY: od 2 czerwca

ETAP MIEJSKI: 9 czerwca, g. 19.00

Jak wejść do gry?

  • Zbierz 3-5 osobowy zespół (1 osoba musi być pełnoletnia).
  • Zarejestruj go w formularzu zgłoszeniowym.
  • Pamiętaj o podaniu numeru kontaktowego i e-maila.
  • Odbierz e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia.
  • Weź z zespołem udział w etapie internetowym wykonując zadanie wstępne (dostępne od 2 czerwca).

rejestruj zespół

ETAP INTERNETOWY

REGULAMIN

FABUŁA GRY - ciąg dalszy

Obrazy z nagrania nie pozostawiały wątpliwości. Oczom zdumionych pracowników teatru ukazała się scena, o której w prologu opery jedynie się wspomina. Oto Praojciec przekazuje arcykapłanowi Sarastrowi potężny artefakt – wszechmocny Siedmiokrotny Krąg Słoneczny, który daje jego właścicielowi władzę absolutną.

Skąd te postacie wzięły się na scenie w środku nocy? Czy to możliwe, że ta przepełniona magią i czarami opera rozgrywa się gdzieś w równoległej rzeczywistości, a za każdym razem gdy odgrywany jest spektakl jej bohaterowie przenikają do naszego świata? A może ktoś robi sobie żarty? Te podejrzenia skłoniły twórców spektaklu do działania. Kolejnej nocy reżyser z dramaturgiem zaczaili się między fotelami na widowni. Gdy wybiła północ, na scenie nagle pojawiły się postacie Praojca i jego żony – Królowej Nocy. Z pustego orkiestrionu zabrzmiała muzyka. Rozpoczęła się uwertura…

Wówczas wydarzyło się coś, co nie powinno było się wydarzyć. Ukrywający się twórcy, przejęci sytuacją, nieopatrznie zdradzili swoją obecność. W oczach Praojca pojawił się gniew, z jego ust popłynęły niezrozumiałe słowa, ręce zakreśliły tajemnicze gesty i… muzyka ucichła, wszystko zniknęło, pozostawiając dwóch świadków wydarzeń osamotnionych w pustym gmachu.

Całe zajście można by tłumaczyć fantazją artystów, gdyby nie to, że im bliżej premiery, tym więcej elementów koniecznych do realizacji spektaklu przestawało funkcjonować. Z rekwizytorni i zaplecza technicznego zaczęły znikać elementy scenografii – ba, nawet rekwizytorzy – i pojawiać się w zupełnie innych miejscach. Niektórzy soliści nagle stracili głos, chór opery zniknął, a muzycy orkiestry nie mogą wydobyć dźwięku ze swoich instrumentów. Jakby ktoś rzucił na nich urok…

Czy tę sytuację uda się opanować? Czy maszyna operowej produkcji wróci na wytyczone tory? Czy planowana premiera w ogóle się odbędzie? Okazuje się, że jest jeszcze nadzieja. Jak wiemy z fabuły Czarodziejskiego fletu, istnieją magiczne instrumenty, dzięki którym główni bohaterowie unikają niebezpieczeństw i wszystko kończy się szczęśliwie. A skoro świat tej opery dziwnym trafem przeniknął do rzeczywistości naszego miasta, to jest szansa na odnalezienie choćby tytułowego czarodziejskiego fletu i wykorzystanie jego cudownych właściwości!

Dlatego każdy, kto dowiedzie, że zależy mu na losie poznańskiej opery może spróbować uruchomić na powrót tryby teatralnej maszyny. Kiedy? W ostatnim możliwym momencie – w przeddzień premiery, wieczorem – gdy miasto będzie żyło zbliżającym się spektaklem.

Każdy, kto chce podjąć wyzwanie, powinien zebrać 3–5-osobowy zespół, zarejestrować go, wykonać zadanie wejściowe i 9 czerwca o 19.00 wejść do gry! Uratuj najnowszą premierę Opery w Poznaniu! Do wygrania – ekskluzywne zaproszenia na spektakl. Zostań częścią tej historii.


 

CO TO SĄ GRY MIEJSKIE?

GRY MIEJSKIE to nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych.
 
Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie.
 
Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu.
 
Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi integralny element rozgrywki.
 
W Poznaniu gry miejskie są organizowane z powodzeniem od 2006 roku. Przeczytaj opisy poprzednich edycji

GRA Z PERSPEKTYWY GRACZA:

Opinia z ankiety po jednej z gier, aby przeczytać inne odśwież stronę.

 

WEJDŹ DO GRY!

  1. zbierz zespół od trzech do pięciu osób (przy czym przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia)
  2. zarejestruj ją przez formularz on-line
  3. po rejestracji otrzymasz szczegółowe informacje co dalej
  4. 6 czerwca wejdź do Gry!
Może to właśnie Twój zespół uratuje Operę?

 

     
     

 

 

Partnerzy: