FAQ

 

Co to są Gry Miejskie?

Gry Miejskie to nowy rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych. Zespół gramiejska.pl pod przewodnictwem Szymona Dąbrowskiego już od końca 2006 roku zmienia Poznań w planszę i organizuje imprezy zbierające tych, którzy pragną przeżyć przygodę w naszym mieście. Gry Miejskie składają się z dwóch części: etapu internetowego i etapu ulicznego.

 
Co to jest etap internetowy? 

Nasze Gry Miejskie rozpoczynają się zazwyczaj etapem internetowym stanowiący wprowadzenie uczestników w klimat zbliżającej się Gry. Podczas tej części rozgrywki drużyny zapoznają się z materiałami historycznymi, z fabułą gry, rozwiązują pierwsze zagadki. W efekcie przebycia etapu sieciowego zespoły otrzymują zazwyczaj informacje o miejscu rozpoczęcia etapu ulicznego. Ta wirtualna część rozgrywki jest tak przygotowana, aby każdy mógł ją przejść. Nie trzeba być znawcą historii, by rozwikłać umieszczone w niej zadania. Należy jedynie wykazać się chęciami, a część ta staje się początkiem nowych odkryć!

 
Co to jest etap uliczny?

Etap uliczny to kilkugodzinna zabawa, której elementami są zabytki naszego miasta, a także mniej lub bardziej fikcyjne postacie historyczne, które w tym czasie można spotkać w zaułkach Poznania. Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki do rozwikłania tajemnicy. Etap uliczny to niezwykły spacer po mieście, przypominający wejście w inny wymiar lub przelot wehikułem czasu. Drużyna, która pierwsza rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa.

 
Po co grać?

Nasze Gry Miejskie są oparte o autentyczne wydarzenia historyczne i zabytki architektoniczne. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogą odkryć w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Projekt gramiejska.pl łączy dobrą zabawę z poznawaniem historii. Zobacz opis poprzednich edycji.

 
Kto może grać?

Do zabawy zapraszamy ludzi w każdym wieku. W poznańskich Grach Miejskich spotyka się drużyny składające się z przyjaciół, rodzin, ekipy klasowe, studenckie itd. Gra Miejska jest wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu!

 
Kto jest organizatorem gier?

Pomysłodawcą i szefem projektu jest historyk Szymon Dąbrowski. Realizacją kolejnych edycji zajmuje się zespół gramiejska.pl we współpracy z firmą przygoda.edu.pl.


Skąd historyczny charakter gier?

Rozgrywane w Poznaniu Gry Miejskie od początku nawiązują do ważnych dla miasta wydarzeń historycznych. Wiąże się to z naszymi pasjami historycznymi. Jako poznaniacy nie wyobrażamy sobie, by nie mieć udziału w propagowaniu wydarzeń, których skutki były odczuwalne nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

 

Czy tylko Poznań i tylko historia?

Zespół gramiejska.pl ma na swoim koncie wiele gier realizowanych we współpracy z innymi miastami, samorządami i firmami. Nie stronimy także od tematyki współczesnej, w ramach której najnowszą realizacją jest Gra Miejska POZnań 2012, mająca na celu promocję miasta jako gospodarza UEFA EURO 2012.

 

Czy na stronie gramiejska.pl jest biuletyn informacyjny?

Tak. Każdy zarejestrowany użytkownik strony jest automatycznie dodawany do biuletynu. Jeśli nie chcesz zakładać konta na stronie, a otrzymywać biuletyn, lub zrezygnować z subskrypcji przejdź do działu Biuletyn informacyjny.

 

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie napisz do nas. Chętnie odpowiemy.

Partnerzy: