PIERWSZE ISKRY - do samodzielnej zabawy

UWAGA!!! TO JEST STARA WERSJA SERWISU GIER TURYSTYCZNYCH - ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NOWEJ STRONY WWW.GRYTURYSTYCZNE.PL, GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ KILKADZIESIĄT GIER Z CAŁEJ POLSKI.

gra miejska Pierwsze iskry

inne gry do samodzielnej zabawy

 

kliknij aby pobrać kartę startową

[ awers ] [ rewers ]

[ wersja mobilna gry ]

Proponujemy Państwu atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Poznania i jego historii. Wystarczy pobrać kartę startową (znajdującą się na tej stronie) i podążyć wg. wskazówek, rozwiązując po drodze przygotowane zagadki używając własnej wyobraźni, odnajdując ciekawe miejsca, a czasem nawet używając odrobiny sprytu.

27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu Powstanie Wielkopolskie. Nie było ono, jak chcieli niektórzy, nagłym rewolucyjnym zrywem Polaków w ogarniętych rewolucją Niemczech. Społeczeństwo wielkopolskie przez długie lata przygotowywało się, najpierw duchowo, a później bardzo praktycznie do chwili, która miała nadejść, aż wreszcie doczekano się...

Znakomita część dziewiętnastego wieku upłynęła w Wielkopolsce pod znakiem pracy organicznej. Oficerowie i żołnierze Najdłuższej Wojny Nowoczesnej Europy nie używali wprawdzie armat i karabinów, jednak ich dokonania były bardziej trwałe niż wyniki niejednej krwawej kampanii.

Wychowali oni pokolenie urodzone u schyłku dziewiętnastego stulecia. Pokolenie, któremu przyszło stanąć do walki z bronią w ręku o wolność Poznania i Wielkopolski, a wcześniej się do niej przygotować.

Temu pokoleniu poświęcamy tę grę. Zapraszamy na wędrówkę szlakiem miejsc związanych nierozerwalnie z wydarzeniami tamtych lat.

 

 

 

lista zwycięzców
 nazwa grupyimiona uczestników
1PowstaniecDobrosława
2RozetkaOlga Kamińska
3PodróżnicyBogusia, Marek, Andrzej
4Młodzi PowstańcyBasia
5VerinNatalia
6GościePrzemek
7TEST SKRYPTUDosia, Szymon, Rafał
8TEST 2Kasia
9TEST 1Ania
Aby znaleźć się na liście zwycięzców należy skorzystać z poniższego formularza.

Należy wybrać nazwę, która będzie widoczna na liście zwycięzców.


Nazwa zespołu:
Imiona uczestników:
Mail kontaktowy (nie będzie publikowany):
Odpowiedź:
Partnerzy: