Zwiedzaj grając - Graj zwiedzając!

UWAGA!!! TO JEST STARA WERSJA SERWISU GIER TURYSTYCZNYCH - ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NOWEJ STRONY WWW.GRYTURYSTYCZNE.PL, GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ KILKADZIESIĄT GIER Z CAŁEJ POLSKI.


 

 


Od kilku już lat gry miejskie z powodzeniem promują miasta, ważne wydarzenia czy postacie, zapewniając przy tym porządną porcję zabawy jej uczestnikom. Choć gry miejskie spotkać można w wielu miejscach, to właśnie Poznań może się pochwalić specjalnością w tej dziedzinie.

 

Często na ulicach Poznania spotkać można niezwykłe postacie, od Przemysła II poczynając, przez biskupa Lubrańskiego po Powstańców Wielkopolskich a nawet samego Św. Mikołaja! Dzięki ucharakteryzowanym animatorom i barwnym rekwizytom uczestnicy gier miejskich doświadczają niepowtarzalnego klimatu właściwego dla danej gry a za sprawą ciekawych zagadek ukrytych w przestrzeni miasta, odkrywają je w niecodzienny sposób.

 

 

Fabularne gry miejskie są niestety epizodyczne i nie zawsze są dostępne dla mieszkańców czy turystów. Aby umożliwić udział w grach miejskich w dowolnym czasie, stworzono w Poznaniu nową formę gry – grę turystyczną do samodzielnej zabawy. Gracze pobierają kartę startową z internetu lub punktu informacji turystycznej i realizują ją w dogodnym czasie i tempie. Choć w grach do samodzielnej zabawy nie ma animatorów, są one tak zbudowane by to miasto animowało zabawę.
Projekt Zwiedzaj grając – graj zwiedzając skupia gry turystyczne do samodzielnej zabawy realizowane od 2009 roku przez zespół gramiejska.pl we współpracy z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną.

W tej chwili dostępne jest 11 takich gier, które przedstawiają Poznań i jego okolice z przeróżnych perspektyw. Jedna z gier poświęcona jest najstarszej części Poznania czyli Ostrowowi Tumskiemu, inna powstaniu wielkopolskiemu w Poznaniu a także okolicznych miejscowościach, jeszcze inna miejscom, z którymi związani byli odwiedzający Poznań królowie i cesarze. Scenariusze gier zostały tak rozpisane, by mogły być rozegrane w ciągu kilku godzin oraz być atrakcyjne i czytelne także dla osób nie znających historii miasta.

Aby zagrać w grę do samodzielnej zabawy wystarczy pobrać bezpłatną kartę startową z niniejszej strony albo pozyskać ją w punkcie informacji turystycznej. Trop wyznaczają graczom inskrypcje, ukryte rzeźby, detale architektoniczne, które po połączeniu z treścią karty startowej stają się nagle czytelnymi wskazówkami prowadzącymi do finału.

O kolejnych inauguracjach gier do samodzielnej zabawy będziemy informować w aktualnościach i biuletynie, który otrzymuje każdy zarejestrowany użytkownik naszego serwisu.

zespół gramiejska.pl

 

 

 

 

DOSTĘPNE GRY:

 

Proponujemy Państwu atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Poznania i jego okolic. Wystarczy pobrać kartę startową (znajdującą się na stronie) i podążyć wg. wskazówek, rozwiązując po drodze przygotowane zagadki używając własnej wyobraźni, odnajdując ciekawe miejsca, a czasem nawet używając odrobiny sprytu.

Obok cyklicznie organizowanych imprez proponujemy Państwu udział w naszych grach w dowolnym, wybranym przez Państwa terminie. Od IX edycji Gry Miejskiej publikujemy gry do samodzielnej zabawy, wystarczy tylko pobrać kartę startową. Forma ta przeznaczona jest zarówno dla turystów, chcących inaczej poznać nasze miasto i jego okolice jak i dla jego mieszkańców, którzy chcieliby odkryć nieznane oblicze Poznania.

Przedstawiamy gry, które poprowadzą Państwa od czasów najdawniejszych, gdy miasto dopiero się rodziło do całkiem niedawnych, gdy Poznań i Wielkopolska rodziły się na nowo w wolnej Rzeczpospolitej.

POWODZENIA!

Partnerzy: